Useful sewing tricks | Noderīgi šūšanas triki

Man ļoti patīk trikotāža un adītie audumi, ļoti ērts materiāls šujot apģērbu bērniem un sev. Vienmēr izdodas radīt ko skaistu un ērtu. Nenoliegšu, būtiski ietaupa mūsu ģimenes budžetu, jo iespējas ir lielas: sākot no apakšbiksītēm, beidzot ar adīta auduma jaciņu.
Daudzas rokdarbnieces/ draudzenes/ un sekotājas ir interesējušās kā es šuju trikotāžu un adītos audumus, ja man nav Overloka mašīnas un Plakanšuves mašīnas. Izlēmu parādīt piemēru, kā es to paveicu ar savu elektromehānisko Janome 423S šujmašīnu (mans uzticamais draugs: lēta, ērta lietošanā un kopšanā, svarīgi: un neniķojas).

Vispirms vēlos uzsvērt, ka ir nepieciešamas īpašas trikotāžas adatas. Tām ir neparasta nošķelta adatas mala. Izvēloties adatas jums jāizlemj kāda tipa trikotāžu šūsiet, jo ir adatas biezai trikotāžai vai plānai trikotāžai. Kad adatas iepirktas, atliek iepazīt šujmašīnu un iegūt praksi.
Šoreiz tapa lielai meitai leggingi un džemperītis.
1.Šujot ar savu šujmašīnu Janome 423S, uzstādu pēdiņas spiediena regulētāju uz režīmu Nr. 1. (piemērota šujot velūru vai staipīgus trikotāžas audumus). Šo informāciju var atrast šumašīnas lietošanas grāmatiņā.

šujmašīna Janome 423S
šujmašīna Janome 423S


2.Uzstādu diega spriegojumu uz Nr. 4..
3.Būtisks solis – elastīgā dūriena izvēle. Es izvēlos H apzīmējuma dūrienu, kas ir ideāls Overloka dūriena vizuāls atdarinātājs.
4.Dūriena garumu jāuzstāda uz S.S..
5.Dūriena platumu lieku maksimālo: uz Nr. 5.
Šujmašīna ir uzstādīta darbam.
šujmašīna Janome 423S
šujmašīna Janome 423S


Overloka dūriens:
Overloka dūriens
Overloka dūriens
DSC01748
Šo dūrienu šujot jārēķinās tikai ar to, ka liekais audums būs mehāniski jānogriež ar šķērēm.
Overloka dūriens
šuve
Piezīme: sāciet šūt ar kādu 3 cm atkāpi un ļaujiet šujmašīnai pašai virzīt audumu (tad būs ideāls dūriens), tikai pieturot to, lai vīle ir taisna. Jau ar garantiju varu teikt, ka overloka dūriens pilnībā veic tam paredzēto funkciju.
Overloka dūriens


Plakanšuves dūriens:
Lieliski noder veidojot apdari, savienojot detaļas. Šajā gadījumā demonstrēju, kā šuvu jostu, kurā ievērs gumiju. Leggingi bija piegriezti divos gabalos, līdz ar to jostas malu atlocīju un saspraudu.
Plakanšuves dūriens
Pēdiņu iecentrē tā, ka atlocītās jostas maliņa ir vidū, un šujot adata šuj gar šīs malas vienu pusi un otru pusi. Tādā veidā sašujot jostu plakanšuves dūrienā, pieķerot divus auduma gabalus kopā.
Plakanšuves dūriens
Plakanšuves dūriens
plakanšuve
plakanšuve
Tas ir vienkārši un apģērba gabals gatavs. Arī šadā veidā šujot apģērbu, plakanšuves dūriens mani nav pievīlis.
Plakanšuves dūriens


Lūk, kādas iespējas, ja ir vienkārša elektromehāniska šujmašīna. Jūs pilnībā varat uzšūt trikotāžas apģērbu, kas lietošanas laikā nepievils.
Protams, es vēlētos overloka mašīnu, lai ietaupītu laiku, bet tā man nav prioritāte šobrīd, taču sapņoju par Janome 1200D Professional (mašīna sevī ietver gan overloku, gan plakanšuves mašīnu).


Vēlos bilst, ka overloka dūrienu esmu veiksmīgi izmantojusi arī šujot draudzenei kleitu no zīda tafta. Man palīdz prakse un eksperimenti ar audumiem, diegiem, mašīnas uzstādījumu. Ar laiku iegūstu iemaņas un objektīvu radu risinājumu, šujot apģērbu.

Tagged ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.