Creative indecision | Radošā neizlēmība

Audumi / Fabrics

I always have lots of sewing project ideas, and always indecisive – what would be the best. Fabric is purchased and now is time to decide which project needs to be implemented. While this article was created, I found the use for one fabric, and the rest is waiting … and I fear that once again these fabrics will stay for a year until I get to them.
First I want to say that I am disappointed as a buyer with the store Abakhan. Prices are growing like mushrooms! I have always bought the colourful cotton from boxes, where I often found beautiful, fine cotton satin fabrics which were ideal for clothing. Last time it was difficult – first, the box is full with mottled, golden shiny, terrible fabrics, brrrr …. Extremely few “pearls”… “Pearls” in my eyes, of course. Pulled out four beautiful fabrics but bought only two because the price 14.00 Ls / kg (with some santims, so don’t remember how much) is much too much (and again I do not understand – do they really want to sell those terrible patchy and glitchy fabrics for this price?) even for the fabrics which look pleasant to my eyes. Oh, no!
Then I went to the box with artificial silk, there was much to take, but again took only two. But I have no peace, I have hopes that no one will buy other desired fabrics and finally these will be in my hands. Ha ha …
Where do you purchase fabric?
Here are two, to my mind, attractive cotton fabrics: lightl and pleasant to touch. Light blue fabric has an effect of water color dots. Perfect for child’s clothing, but I can not decide which exactly. Any ideas?


Man vienmēr ir daudz šūšanas projektu ideju, un nespēju izlemt, kas būtu labākais. Ir iegādāti audumi, un pienācis brīdis izlemt ko no tiem šūt. Kamēr tapa šis raksts, vienam audumam pielietojumu atradu, bet pārējie gaida…un baidos, ka atkal nenostāv audumi gadu, līdz ķeros tiem klāt.
Pirmais ko vēlos teikt, esmu kā pircējs vīlusies veikalā Abakhan. Cenas aug kā sēnes!!! Vienmēr esmu pirkusi no kastēm raibo kokvilnu, kur bieži atradu skaistus, smalkus, kokvilnas satīna audumus, kas ir ideāli piemēroti apģērbam. Pēdējā reizē bija grūti, pirmkārt pilna kaste ar raibi, zeltaini spīdīgu šausmīgu raksta audumiem, brrrr….Pērles ļoti, ļoti maz…Manās acīs pērles, protams:) Izvilku 4 skaistus audumus, no kuriem nopirku tikai divus, jo cena 14.00 Ls/kg (bija santīmi ar klāt, tik neatceros cik) ir krietni par daudz (un atkal nesaprotu, viņi tos šausmīgi raibos un spožos audumus par šādu cenu grib pārdot?) pat manām acīm tīkamiem audumiem. Ak, vai!
Vēl devos pie mākslīgā zīda kastes, tur bija daudz ko ņemt, bet atkal jau izvēlējos tikai divus. Bet man jau nav miera, cerīgi domāju, ka pārējos kārotos audumus neviens nenopirks un tomēr nonāks manās rokās. Ha, ha…:)
Kur jūs biežāk iegādājaties audumus?
Te nu ir, manuprāt pievilcīgi divi kokvilnas audumi: viegli un patīkami pieskaroties ādai. Gaiši zilais audums ir kā ar ūdens krāsu punktiņu efektu . Perfekti bērna apģērbam. Nevaru izlemt kādam. Ir ideja?
Kokvilnas audums / Cotton fabric


The other is a brown cotton fabric with dots, I have found use for it. Will make something for Ramona.
Otrs ir brūns kokvilnas audums ar punktiņiem, šim pielietojumu atradu. Taps “kaut kas” Ramonai.
Kokvilnas audums / Cotton fabric

And here are two pieces of rayon fabric. Intended for me. One (110 cm * 160 cm) is speckled, summery (got the idea about the playsuit, but I would lack the courage to carry it), second (140 cm * 130 cm) is a beige fabric with black dots. Can not decide about the application – my aunt proposed to sew a blouse with long sleeves, would be CHIC. Both fabrics are intended for summer clothing.


Un te divi mākslīgā zīda auduma gabali. Paredzēti man. Viens (110cm*160cm) ir raibs, vasarīgs (radās doma par playsuit, bet trūkst drosmes kā nēsātājai), otrs (140cm*130cm) ir bēšīgs audums ar melniem punktiņiem. Pielietojumu nevaru izlemt ( tante ieteica šūt blūzi ar garām piedurknēm, būšot ŠIKI). Abi audumi bija paredzēti vasaras apģērbam.
Zīds/ Silk


Zīds/ Silk

How easy it is when one has specific wishes and needs. I myself love dresses and skirts, but it is always challenging to combine something with the skirt, but for the dresses there is always a lack of fabric.
Now I am spending a lot of time in clothing websites: http://shopruche.com, http://www.asos.com, http://www.modcloth.com. Hope at least to find some hint for further ideas.
How do you progress in generating ideas and their realization? And where do you get your ideas?


Cik viegli, kad ir konkrētas vēlmes un vajadzības. Pašai man ļoti patīk kleitas un svārki, bet ar svārkiem vienmēr ir problēma kombinēt, savukārt kleitām vienmēr auduma par maz:)
Tagad daudz laika notērēju ganoties pa dažādiem apģērbu saitiem: http://shopruche.com, http://www.asos.com, http://www.modcloth.com. Cerībā vismaz kādu mājienu idejai gūt.

Kā jums sokas ar ideju ģenerēšanu un to realizēšanu? Un kur jūs visbiežāk smeļaties idejas?

Tagged , , ,

12 thoughts on “Creative indecision | Radošā neizlēmība

 1. ooo,par kokvilnas cenu brīnos, jo Liepājā joprojām 8Ls ar santīmiem, liekas,ka 14LS maksā kg zīds. Bet jāpiekrīt par audumu izvēli,kokvilna kļuvusi neinteresanta, bezgaumīga. Pārsvarā pērku raibu trikotāžu,kādreiz gan tajā grozā varēja atrast daudz smukākus audumus, bet pa retam ir kāda pērle :)tas violetais ir konfekte.

 2. Trikotāžu pētu, kad bērniem kaut kas jāšuj, bet ar cenas augušas uz nedraudzīgo pusi. Būs vien jāapmeklē Liepājas veikals, kad būšu Liepājas pusē. Bet domāju, ka šim veikalam ir jāpārskata sava cenu politika :)))

 3. Dzeltenajai tik īsāku un ar jostiņu…..

 4. Santiņ, paldies:* Tieši šodien ko līdzīgu no Tava pinteresta uzgāju extrapetite blogā, arī kleitiņa līdzīga tai kas dzeltena:) un radās ideja kādu no tiem mākslīgā zīda audumiem realizēt:)
  Man jau idejas patīk, ko tur liegties:)

 5. lillīgajam audumam raksts un tonis ideāls 🙂

 6. vēl viena man mīļa adrese, kā bērniem tā pašiem…
  http://www.jcrew.com/index.jsp

 7. es jau gribēju teikt, ka nu jau esmu pazudusi tajā linkā..un vēl, tā šovakar miegs man ilgi nebūs padomā: ))) Paldies!

 8. Zanda, man ar patīk (liekas tā auduma toņi man piemēroti)…vēlos tiešām ko jauku, tik ļoti bail izpurgāt DĀRGOS audumus…..

 9. […] in holidays. This will be an opportunity to wear something summery. From the above mentioned fabric has been created an easy and very simple outfit for Ramona – frill skirt and blouse that was […]

 10. Tas tiesa, Abakhanā cenas sāk augt uz augšu. Un vispār Rīgā reti kur tagad var iegādāties lētus audumus. Agrāk Puškina ielā aiz stacijas bija ļoti lētu audumu angārs, bet arī tur tagad cenas ir augušas. Iesaku šo saitu, ļoti labas cenas audumiem http://www.fabricland.co.uk/ Esmu pasūtījusi nelielus daudzumus un furnitūru. Dizains lapai ļoti drausmīgs, bet audumu izvēle man patīk. Vispār aizvien vairāk sliecos uz UK pusi audumu pirkšanā. Nesen tur sapirku skaistus audumus pa 0.70 ls/m pat!
  Un par tām idejām – mans mūžīgais iedvesmas avots ir http://stylebubble.typepad.com/
  Vienmēr pilns ar svaigām idejām. Dažādām apģērbu detaļām iedvesmu var smelties perfekti!

 11. […] in one purchase I got synthetic silk in my collection (I rarely buy this type of fabric, I am a supporter of […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.