Black and white | Melns un balts

Why do I sew white dress?
The idea was the following: an amateur photographer wrote to me that he would like to make a photosession with me, but he got a vision about a white airy dress … how do you think what bought me more: the photo session itself, or the fact that I could sew this dress? There is not much to guess – it was a dress. Then follows just nicely spent time, allowing the man to experiment with his camera. Here meet two amateurs – now you just should assess how each of us did perform.
I sew the dress from chiffon, in fact, the fabric color is not quite pure white, but more like milk color. An interesting effect came from lace, which actually were meant for the neckline notch, but I like it. For the first time my sewing machine gave a trouble, probably was not accustomed to such a thin and slippery fabric. But I found a compromise and at the end the work went smoothly.
And now remains an open question – what should I do with the dress because it is sewn purely out of artistic purpose… sitting and thinking: if I have to wear it, what should I wear with it? Where to use it? At an event? Maybe the dress needs a re-make? Hmmm … such thoughts I have, please help with advice:)


Kāpēc es šuvu balto kleitu?
Ideja bija sekojoša: man uzrakstīja, kāds amatierfotogrāfs ar domu, ka labprāt bildētu mani, bet viņam ir vīzija par baltu gaisīgu kleitu…Kā jūs domājat, kas mani uzpirka vairāk, pati foto sesija, jeb tas, ka man jāuzšuj šī kleita? Te nav daudz jādomā – kleita. Pēc tam jau seko vienkārši forša laika pavadīšana, ļaujot cilvēkam eksperimentēt ar savu fotokameru. Sanāk divu amatieru kopdarbs – atliek novērtēt, kā tas ir katram izdevies.
Kleitu es šuvu no šifona, patiesībā auduma tonis nav gluži tīri balts, bet drīzāk atgādina piena krāsu. Interesants efekts sanāca no mežģīnēm, kas patiesībā domātas kakla līnijas izgriezumam, bet man patīk. Pirmo reizi mana šujmašīna niķojās, laikam nebija pieradusi pie tik plāna un slidena auduma. Taču atradu kompromisu, un beigās darbs ritēja gludi.
Un tagad paliek atklāts jautājums – ko man ar kleitu iesākt, jo tā ir tīri māksliniecisku nolūku iemesla šūta… sēžu un domāju: ja to vēl vilkt mugurā, ar ko kombinēt? Kur noderētu? Kādā pasākumā? Varbūt kleitai vajag re-make? Hmmm… lūk nelielas pārdomas, lūdzu, palīdziet ar padomu:)

Photographer: Andris Austers


Fotogrāfs: Andris Austers

white dress
white dress
white dress
white dress
white dress
white dress

Tagged , , , , , , , ,

11 thoughts on “Black and white | Melns un balts

 1. dievīgas bildes un pasakaini skaista kleita – ieteikt gan neko nevarēšu, jo kleita ir pārāk burvīga, lai to pārveidotu 🙂

 2. Mēģinu vēlreiz – mēģini nopārdot to kā kāzu kleitu kādai 🙂

 3. Tā kleita patiesībā ir visai caurspīdīga:)

 4. nogriez kādu garo asti un uzšuj apakškleitiņu un nēsā vesela! ļoti smuka kleita, starp citu!!!!

 5. Paldies, par komplimentu! Jā, vispār nav slikta ideja:) Paldies:)

 6. Kleita skaista kā baltam eņģelim!

 7. Un ja nu tu paņemtu kādu tikpat gaisīgu citas krāsas audumu un svārku daļai uzliktu visam baltajam pa virsu. Tad nebūs tik caurspīdīga un uzdrošināsies vilkt ne tikai svētku dienās. + Vari piekombinēt to pašu krāsu ko svārku daļā dažās vietās arī augšdaļā, lai neizskatās kā uz pusēm pārdalīts cilvēks 🙂

 8. Paldies par ieteikumiem, tagad ideju netrūkst:)

 9. ui kleita burviiga… zheel taadu buutu paarveidot… bet pastaavees kas mainiisies ha haa… nuu man acu priekshaa taads skats…to apaksheejo volaanu nonjem nost un tagad rudenim naakot smuki ar boyfriend tipa jeans kas uzrulleeti un atklaaj potiiti platformu kurpes teiksim melnas kkadi zaabacinveidiigi un jaaa adiits viiriesha kardigans un taa baltaa shifonkleitinja ar puiciskajaam piedevaam manupraat vienreiziigi…patiesiibaa sev kkas tads pat iekaarojaas….

 10. http://www.polyvore.com/cgi/set?id=35998226

  kaa ps… nu apmeeram taa…ko tu saki???

 11. WOW, Ginta, es ir mēma par Tavu centību:)!
  paldies ideja laba.
  Patiesībā atbalstu Anii un Gintas domu, to vienu volānu saīsināt!, garāko asti:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.