Simple and cosy | Vienkārši un ērti

Remember, I wrote about fabrics that came into my posession through “slipping the hand”? I wrote that I am planning to sew atlas fabric dress. So it was created. Can not imagine a simpler model! Casual straight pattern for dresses, the back has a single button for fastening. Shoulder part has gathering to have femine look. The sleeves and neckline is sewn with a sloping edge tape, made from the same cloth. I created a hook for Vintage button (I recently got a purchase from ebay – black glass buttons from 1950’ies). Waist was tucked with elastic, only – when determining the height, turns out that the elastic is stitched at hip level thus forming a kind of two-piece dress effect, and the feeling of freedom when the clothes don’t stick on the body. The bottom edge of the dress was more difficult – I am sure that in sewing terminology there is a specific name for such edge treatment.
Overall, I got a nice summer clothes, I loved wearing this fabric. Definitely will buy more satin fabric – it is easy to sew, beautiful and pleasant to wear.
In the first pictures you will see the black glass buttons from 1950ies and then: me and my new dress!


Atcerieties, es rakstīju par audumiem, kas nonāca manās rokās “paslīdot rokai”? Kā jau rakstīju, no atlasa auduma plānoju uzšūt kleitiņu. Tā nu ir tapusi. Vienkāršāku modeli iedomāties nevaru! Parasta taisnā kleitas piegrieztne, aizmugurē veidoju vienas podziņas aizdari. Plecu daļu sakrokoju, lai būtu sievišķīgāk. Piedurkņu un kakla izgriezuma malas nošuvu ar slīpā diega lenti, ko pagatavoju no tā paša auduma. Izveidoju cilpiņu priekš Vintage podziņas (nesen man atceļoja pirkums no ebay – melnas stikla podziņas no 50tiem gadiem). Viduklī iešuvu gumiju, tikai, kad nosaka augstumu, sanāk ka gumija tiek šūta gurnu līmenī, lai veidotos tāds kā divdaļīgs efekts kleitai, un brīvības sajūtu, kad apģērbs nelīp pie ķermeņa. Kleitas apakšmalu šuvu nedaudz sarežģītāk, noteikti šūšanas terminoloģijā šādai malas apstrādei ir nosaukums.
Kopumā, man sanāca patīkams vasaras apģērbs, nēsājot man ļoti patika šī auduma kritums. Noteikti vēl pirkšu atlasu – viegli šūt, skaisti un patīkami nēsāt.
Pirmā bildē redzēsiet melnas stikla pogas no 50tiem gadiem un tālāk es un mana jaunā kleita!
vintage pogas / vintage buttons
Poga / button
plecs / sholder
kleita/ dress
melnas durvis/ black doors
Kleita/ dress

Now must make other plans for a garment: summer is an excellent opportunity to preen:)


Tagad jākaļ plāni vēl kādam apģērba gabalam, jo vasara ir lieliska iespēja pucēties:)

Tagged , , , , ,

3 thoughts on “Simple and cosy | Vienkārši un ērti

  1. Brīnisķīgs audums, vienkārš un tai pat laikā sievišķīgi skaists modelītis. Un jau atkal, man ļoti patīk 🙂 Vai piegriezni taisiji pati, vai arī pamats jau ņemts no gatavas piegrieznes?

  2. Zanda, Paldies:)!
    Peigrieztne ir parastā pamatpiegrieztne. Tikai muguras daļu es sagriezu, lai izveidotu aizdari. Un gumiju iešuvu gurnu augstumā, tāpēc uz vidukļa kad tā ir, rodas iespaids, ka ir blūzīte un svārki:) Vienkārši, fiksā kleitiņa:)

  3. Izskatās burvīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published.