Vienkārša lacīte mazulim | Simple baby bib

Lacīte mazulim / Baby bib Kā uzšūt vienkāršu Lacīti mazulim (How to sew baby bib)- tāds ir šīs dienas Tutorial.

Pirms kāda laika veicu ierakstu par priekšautiņiem (es lietoju šo terminu, Lacīte nav manā leksikā, bet saprotu, tas būtu pareizs nosaukums). Pienākusi tā reize, kad padalīšos savā šūšanas pieredzē darinot lacītes, un būs pieejami divi paraugi piegrieztnei.


Nepieciešams:

  • Audums, manā piemērā ir izmantos raibs flanelis un sarkans flīsa audums, bet var izmantot jebkādus jums pieejamus audumus
  • Podziņa, vai cita jums vēlama aizdare
  • Piegrieztne (free baby bib pattern) – pirmais modelis un otrais modelis PDF failā (drukājot norādiet 100% un A4 formātu)

1.  Sagatavoju audumus un piegrieztni.

Lacītes piegrieztne / Baby bib pattern2. Pārzīmē piegrieztni uz viena no audumiem, un precīzi izgriež, nelietojot vīles tiesu ( protams, katrs var šūt pēc saviem ieskatiem, bet es pastāstu savu vienkāršo, varat saukt arī slinko šūšanas tehniku). Izgriezu piegrieztni no raiba flaneļa auduma. Pēc tam rūpīgi piespraudu pie flīsa auduma.

Paraugs / Turotial 3. Tad nošuju, vienlaicīgi sašujot abus audumus kopā, gar malām ar zig- zag dūrienu. Savai šujmašīnai dūriena garumu norādīju 2mm, bet platumu 3 mm. Raibais audums ir šujmašīnas pēdiņas vidū precīzi gar labo malu, tā dūriens ir tikai virs raibā auduma un nenoiet garām uz flīsa.

Šuj ar šujmašīnu / Sew with sewingmachine4. Te ir redzams, kā audumi ir sašūti kopā. Šādi šujot, man nav jāsatraucas, un galvenais jātērē laiks, precīzi saliekot kopā detaļas. Tik mazam projektiņam var arī šūt šādi.

Gatavs izgriešanai / ready to cut5. Tagad rūpīgi jāizgrieš priekšautiņš no flīsa, nepārgriežot dūriena vietas. Rezultāts ir šāds:

Lacīte / Baby bib6. Un vēlreiz apstrādāju malas ar zig-zag dūrienu, tikai dūriena garums ir daudz mazāks, es liku neitrālā pozīcijā, sanāca, ka dūrieni šujas cieši viens pie otra. Platums paliek tas pats. Un beigās izveidoju pogcauruma vietu, kuru atgriežu ar vīļu ārdīšanai paredzēto nazīti.

Lacīte / Baby bib7. Atliek piešūt podziņu (no kreisās puses pogas piešūšanas dūrieni nav redzami, centieties šūt pogu tikai pie vienas audumu kārtas) un Lacīte ir gatava.

Gatava Lacīte / Ready baby bib8. Līdzīgi es šuju, tikai dekoratīvā dūriena vietā pēc tam apstrādāju malas ar lentīti, arī šādu Lacīti.

Lacīte / Baby bib

Fantāzijai ir plašs lidojums, es varu ieteikt otram audumam uzšūt aplikāciju, starp audumiem iešūt lentītes, kādu mazu koka bumbiņu, vai aptamborētu bumbiņu, ar ko mazulis varētu pakavēt laiku siekalošanās brīdī. Lielākiem mazuļiem lacīte nepieciešama tikai ēšanas laikā, bet zīdainīšiem, tā ir iespēja paglābties no liekas pārģērbšanās, jo bebuki mēdz dikti siekaloties:).

Ja kādam top, kas oriģināls, izmantojot manis zīmētās piegrieztnes, noteikti dalieties ar idejām un lielieties ar rezultātu!!!

/Piegrieztnes nav paredzētas komerciālu nolūku lietošanai/

Tagged , , , , , , ,

3 thoughts on “Vienkārša lacīte mazulim | Simple baby bib

  1. interesantas idejas lacītēm 😉
    gribēju Tevi sakontaktēt, bet…. kaut kas nav īsti ar Tavu email adresi….

  2. Sirsnīgs paldies:)
    Mailam viss ok, laikam punktiņš aiz com traucēja:))

  3. Paldies,loti laba pamācība, uzšuvu dāvaniņai radu bērnam. Viss sanāca:)!

Leave a Reply

Your email address will not be published.