Filca bumbiņas | Felt balls

Filca bumbas/ Felt ballsReiz, pagājušā gadā, izlēmu, ka gribu filca krelles. Nopirku visu nepieciešamo, bet darba rezultāts bija gaužām bēdīgs – nekas man nesanāca! Biju šokā, man parasti rokdarbi sanāk!!! ( tā domāju es!) Tad man pasvieda ideju, jāizmanto gatava vilnas dzija un veļasmašīna!

Nepieciešams:

  • Tīras vilnas (arī mohēras) dzija
  • Veļas maisiņš
  • Veļasmašīna
  • Mazgāšanas līdzeklis

1. Paņem dziju, manā gadījumā bija mohēras vilnas dzija:

Mohēras Dzija/ Mohair Yarn

2. Sāk tīt ciešus kamoliņus, vēlamā lielumā. Kad kamols gatavs ar adatas palīdzību, diega galu ievelk iekšā bumbiņā, lai tas nezaudē formu. Tā izskatās gatavi kamoliņi, pirms “filcēšanas”:

Dzijas kamols/ Yarn ball

3. Ieliek kamoliņus veļas maisiņā, un ievieto veļasmašīnā-  es mazgāju ar Sonet šķidro mazgāšanas līdzekli 40 grādos, parastā mazgāšanas režīmā. Jo ilgāk mazgās, jo labāk savelsies smukā filca bumbiņas formā.

Bumbas/ Balls

4. Žāvētāju, vai spēcīgu centrifūgu es neizmantoju. Izņemu bumbiņas no veļas mašīnas, salieku uz radiatoriem.  Kad bumbiņas sausas, tās var rotāt, ja vēlas. Bumbiņu formu var veidot cik lielu, vai mazu vēlas. Šādi var gatavot jebkuru aksesuāru sev, citiem, eglītei. Vēl paraugam, kā izskatās filca bumbiņas ar divu krāsu dziju. Piebildei, ja izmantojat tīru aitas vilnu, vēlams lai dzijas diegs būtu nesavērpts. Tādu diegu ir viegli sadalīt vilnas šķiedrās.

Filca bumbas/ Felt balls

Rezultāts ir viegls un ātrs!

Lai jums izdodas!

Šī ir viltīga metode!  Būtu forši uzzināt vēl ko jaunu saistībā ar filcēšanu. Kādi ir filcēšanas knifiņi, lai izdotos bumbiņu izveidot no filca vilnas, kas man neizdevās. Padomi noderēs gan man, gan citiem lasītājiem:)

Tagged ,

2 thoughts on “Filca bumbiņas | Felt balls

  1. Pie manis filcēšana atnāca kaut kā no otras puses. Biju vienā pasākumā, kur viena drusku vairāk filcēšanā zinoša meitene mācīja bariņam nekā neprotošu meiteņu kā filcēt bumbiņas. Izmantots tika filcēšanai paredzēts vilnas kārsums, no tā veidojot līdzīgas bumbiņas, kā Tevā gadījumā, vien nedaudz ar filcējamo adatu sadurstot, lai kaut cik turas kopā. Pēc tam ņem šķidrās ziepes, vai parastās ziepes ar ūdeni un viļā tās bumbiņas ar ziepēm plaukstās ar apļveida kustībām tik ilgi, līdz safilcējas stingrākas(cik nu stingras grib)
    Man un visām meitenēm sanāca pirmajā reizē:)
    Drusku aizrāvos, gribēju pamēģināt arī mājās, bet filcējāmas adatas man pašai nebija, un speciālā vilnas kārsuma ar ne. Pamēģināju izmantot jēldziju (tāds nesavērpts pavediens,agrāk mana vecmāmiņa no tādas adīja siltus džemperus)un arī manos krājumos esošos Limbažu tīnes ražotās rupjās vilnas dzijas atlikumus, mazliet atvirpinot to savērpumu, un arī izdevās ne slikti izmantojot ziepes+ virpināšanu rokās:)

  2. Paldies, par aprakstu. Noteikti pamēģināšu, teiksim meitām krelles gribētos, ļoti ceru, ka sanāks. Bet ja nu ne, nāksies atgriezties pie šīs viltībiņas:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.